Ak si myslíte, že Startup or Shutdown je “len“ ďalšou konferenciou pre startupy, pravdepodobne Vás prekvapí hlavná myšlienka tohto podujatia. Jeho cieľom je totižto spojiť dva zdanlivo odlišné svety: svet startupov so svetom financií.

Táto myšlienka vznikla podľa zakladateľa konferencie, ktorým je Roman Slovinec zo spoločnosti EBCG, úplne organicky.

“V roku 2014 sme organizovali našu prvú konferenciu na Slovensku, ktorou bolo CFO Fórum. Už vtedy dostalo 10 vybraných startupov priestor prezentovať sa pred finančnými riaditeľmi a expertmi. Tých zaujala možnosť zoznámiť sa s mladými a inovatívnymi ľuďmi, a startupisti, na druhej strane, získali finančné know-how, rady od skúsených, kontakty na potenciálnych investorov a v niektorých prípadoch sa firmy, ktorých zástupcovia prišli na CFO Fórum, stali beta testermi alebo klientmi ich riešení.”

Po pozitívnom prijatí formátu konferencie sa podujatie na ďalší rok rozrástlo a z 300 prihlásených sa dostalo možnosť prezentovať až 100 startupistov. Tento rok tomu nebude inak. Navyše získa 10 startupov aj exhibičný stánok, v ktorom môže vystavovať svoj produkt alebo prezentovať svoj nápad. A 15 vybraných zabojuje v Quick Pitch súťaži, ktorá overí, či vedia predať svoju ideu za 3 minúty. Porotcami im bude celé publikum v zložení 200+ CEOs a CFOs spolu so stovkou startupistov.

Zo strany rečníkov potvrdil svoju účasť už napríklad Šimon Šicko – CEO v Pixel Federation, Rasťo Kulich – Country Manager pre Google, Jakub Ptačin – zakladateľ Studio Echt, alebo Ivan Mikloš – poslanec NRSR, bývalý podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky.

Na konferencii bude v dispozícii aj finančný kútik, v ktorom členovia CFO Club-u pomôžu startupom doladiť ich finančný plán. Ten býva totiž častokrát slabou stránkou novo-vzniknutých spoločností.

V poradí 2. ročník konferencie Startup or Shutdown sa koná 21. Septembra 2016 v hoteli DoubleTree v Bratislave.