Už 21. a 22. septembra 2016 sa v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton stretne viac ako 150 finančných riaditeľov zo Slovenska a Českej republiky na  jedinečnom podujatí  CFO Fórum Slovensko 2016. Tento ročník prinesie nielen mnohé svieže nápady, energické diskusie ale i unikátne pohľady do „kuchýň“ viacerých významých spoločností slovenského i medzinárodného biznisu. Jedným z výnimočných rečníkov bude aj Fabrice Dumontheil, CFO spoločnosti Penta Investments Group, s ktorým sme spravili krátky rozhovor.

Fabrice, prezraďte nám trošku viac o Vás a Vašej pozícii.

Ako finančný riaditeľ Penta Investments Group mám na starosti viacero rôznorodých úloh a  typov investícií. Vďaka tomu je moja práca veľmi zaujímavá, ale zároveň i náročná predovšetkým, čo sa týka riadenia priorít.

Čo je podľa vás tým najcennejším, čo ste sa v priebehu svojej kariéry naučili?

„Keep it Simple!“ Mnohí ľudia a organizácie majú tendenciu robiť veci zložitejšie, ako je treba. Podľa môjho názoru je ale prácou CFO udržať procesy a systémy také jednoduché a efektívne, ako to je len možné.

V čom vidíte hodnotu konferencie CFO Fórum Slovensko? Aké sú Vaše očakávania?

Stretnutie s biznis kolegami, zdieľanie myšlienok, inovácií a toho najlepšieho z praxe.

Ako viete, v tomto ročníku konferencie sa zameriavame na inovácie. Ako sa na ne pozeráte Vy?

Z môjho pohľadu sú najdôležitejšie „data analytics“. Tie menia naše chápanie rôznych úrovní detailov a špecifík biznisu.

Vo svojej prezentácii budete hovoriť o koncepte zisku pred zdanením, úrokmi a odpismi, známeho ako EBITDA, a jeho limitáciách.  Môžete nám o tom povedať trocha viac?

EBITDA sa používa ako hlavný hnací motor pre M&A oceňovanie, ako ukazovateľ výkonnosti, či na hodnotenie  prevádzkového zisku.

Ukážem, že prehnané spoliehanie sa na tento parameter je obmedzujúce a že vlastníci, investori a manažéri by mali rozhodne používať i ďalšie kritériá.

Fabrice Dumontheil

Fabrice je finančným riaditeľom spoločnosti Penta Investments. Vedie viaceré jej oddelenia vrátane controllingu a reportingu, analytického oddelenia, oddelenia konsolidácie, treasury (financovania skupiny a projektov), investičného rizika, IT, daní, interného auditu a centrálneho nákupu. Je členom investičnej komisie Penty i členom výkonnej rady Penty.

Fabrice má vyše dvadsať ročnú prax na seniorských pozíciách v oblasti finančného manažmentu. Je expertom v oblastiach riadenia likvidity a kontroly nákladov a reštrukturalizácii na medzinárodnej úrovni (Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Španielsko).